5 šiurpūs dalykai, kurie dar visai neseniai buvo visiškai legalūs

Kas nutiko „seniems, geriems laikams“, kuomet vyrai buvo vyriški, moterys moteriškos ir nereikėjo perspėjančių etikečių, kad šampūno negalima gerti, o augintinių negalima džiovinti mikrobangų krosnelėse. Na žinote, tiems laikams, kai kiekvienas nebuvo pasiruošęs paduoti į teismą dėl bet kurio menkniekio.

Na mes įsitikinę, kad kas nutiko, tai žmonės tiesiog suvokė, kad „seni geri laikai“ nebuvo jau tokie geri. Kartais jie būdavo tikrai siaubingi. Netikite? Tai perskaitykite šiuos pavyzdžius, kiek daug laiko prireikė valdžiai susivokti ir uždrausti šias nesąmones, kai kurias jų reikėjo uždrausti prieš šimtus metų.

#5 Kai kuriose JAV valstijose, iki pat 1993 metų buvo visiškai legalu vyrui prievartauti savo žmoną

504866_v2

Išprievartavimas yra itin sunkus nusikaltimas  ir visai nesvarbu prieš ką jis įvykdytas. Sunku suvokti, kad tiek laiko JAV valdžiai prireikė, kad pripažintų, kad žmogus negali būti kažkieno nuosavybė.

Dar 1983 metais trisdešimt trijose JAV valstijose vyrai galėjo nebaudžiami prievartauti savo žmonas ir taip iki pat 1993, kuomet Šiaurės Karolina tapo paskutine valstija atsikračiusi šio pasišlykštėtino įstatymo.

Tačiau net ir dabar, Ohio valstijoje žmonos išprievartavimas nelaikomas nusikaltimu, jei išprievartavimo metu nebuvo panaudotas fizinis smurtas. Taigi vis dar gali prievartauti, svarbu, kad didelių mėlynių neliktų.

Vienas Komentaras

Palik Komentarą
  1. O kada uždraus proto prievartavimą (šnek. – dulkinimą) ? O priverstinį celibata galima priskirti psichologiniam smurtui? 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *