Slapto rusų bombonešio planai pribloškia savo užmojais

Dvidešimtojo amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje sovietinę armiją buvo apėmusi tikra gigantomanija. Planai turėti didžiausią kariuomenę pasaulyje, pačius didžiausius tankus ir pačius didžiausius lėktuvus buvo apsukę galvas vadams. Taip gimė didžiausio pasaulyje sunkiojo bombonešio K-7 projektas.

1

Jis turėjo turėti kuo daugiau propelerių, kad pakeltų tokį monstrą į orą. Tuo metu reaktyviniai varikliai dar nebuvo išrasti, tad keliamąją galią turėjo užtikrinti vidaus degimo variklių sukami milžiniški propeleriai.

15

Kadangi projektas buvo smarkiai įslaptintas, iki mūsų dienų išliko labai nedaug jo nuotraukų, tačiau istorijos mylėtojai, pasinaudodami išlikusiais brėžiniais atkūrė šio monstro išvaizdą.

[artad]

Lėktuvas išties pribloškia savo dydžiu, tačiau praktinės naudos iš jo tikriausiai būtų buvę mažai. Įspūdingai atrodydamas paradų metu, realaus karo metu, būdamas didelis ir nepaslankus jis būtų tapęs lengvu taikiniu priešo naikintuvams ir zenitinei artilerijai, tad vertinti jį galima būtų daugiau kaip propogandos įrankį, nei galingą ginklą.

2

3

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *