Keisčiausi visų laikų psichologiniai eksperimentai (II dalis)

Štai ir antroji keisčiausių visų laikų psichologinių eksperimentų dalis, aprašanti dar penkis dėmesio vertus mokslininkų bandymus patenkinti savo beribį smalsumą. Gero skaitymo!

1. Šizofrenijos voratinkliai (1955)

Šizofrenijos voratinkliai

1955-aisiais Šveicarijoje grupelė psichiatrijos klinikos daktarų nusprendė atlikti eksperimentą, turėjusį įrodyti, kad vorai gali būti naudingi šizofrenijos nustatymui. Šią mintį jie pasigavo susipažinę su vieno tyrėjo atradimais, kad vorai mezga kitokius tinklus, kai yra veikiami haliucinogenų, tokių kaip LSD arba meskalinas. Psichiatrai taip pat žinojo apie haliucinogenų poveikį žmogui, todėl iškėlė hipotezę, kad šizofrenija susergama kuomet organizme dėl nežinomų priežasčių pradeda gamintis panašios kilmės medžiagos.

Norėdami patikrinti savo hipotezę eksperimento sumanytojai, visų pirma, penkiolikai pacientų nutraukė reikiamų vaistų skyrimą ir laukė, kol šiems prasidės haliucinacijos bei kiti medikamentų nuslopinti simptomai. Sekantis žingsnis buvo paimti visų tiriamųjų šlapimo mėginius, iš jų padaryti koncentratą (atskiriant kiek įmanoma daugiau vandens) ir vėl atskiesti su cukraus kupinu vandeniu, kad vorai patys „pasivaišintų“. Taip pat daliai vorų buvo duota iš pačių mokslininkų šlapimo pagaminti mėginiai.

Šlapimo paragavę vorai iš tiesų mezgė truputį kitaip atrodančius voratinklius, nei tie, kuriems nebuvo jo duota, tačiau skirtumų tarp pacientų ir mokslininkų mėginių gavusių vorų tinklų, deja, aptikta nebuvo. Vienintelis atradimas buvo tai, kad tik paragavę šlapimo vorai palikdavo savo tinklus ir puldavo valytis burnas bei grįžę daugiau nesiartino prie tų pačių skysčių.

Šizofrenijos išsivystymo paslaptis taip ir liko neatskleista iki šių dienų, tačiau aišku viena — norėdami apsaugoti savo daiktus nuo vorų galite tai padaryti ant jų užpylę šlapimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *