6 pavyzdžiai parodantys, kad vaikus auklėjate netinkamai

  1. Kasdienės maudynės

475494_v1

Vaikai yra tokie stebuklingi sutvėrimai, kurie sugeba išsiterlioti uogiene, nors namuose uogienės nė su žiburiu nerastum. Ir jaučiasi kuo puikiausiai, kol neapskrenta  purvu nuo galvos iki  pat kojų pirštų galiukų. Todėl mes nuo mažų dienų juos mokome nors kartą per dieną lįsti į tą prakeiktą vonią. Tai, kad mes kasdien prausiamės bei „nusigramdome purvą“ ir daro mus žmonėmis, juk nenorime, kad vaikas vaikščiotų į mokyklą purvinas kaip paršelis.

awful-kids14
Ta plonytė linija tarp dviejų pasirinkimų – leisti vaikui būti vaiku ir daryti, tai kas būtina.

[artad]

Problema yra ta, kad mes pernelyg uoliai  prausiame ir šveičiame savo vaikus. Mokslininkai nustatė, kad tokie prausimosi įpročiai gali sukelti egzemą, nes mes nuplauname visą odos paviršių dengianti riebalinį sluoksnį, kuris ją  natūraliai suminkština  ir padaro elastingą. Ypač kūdikiai turėtų būti maudomi tik tris kartus per savaitę, žinoma, mes to nesakome apie mažuosius užpakaliukus, kuriuos tikrai reikia nuprausti dažniau.

Net ir vyresnius vaikus pakanka maudyti tik kelis kartus per savaitę. Žinoma, tikrai reikia dušo, kai vaikas išsipurvina, bet nebūtina, kad tai būtų kasdienis ritualas. Ir tik tada, kai vaikas įžengia į paauglystę, o hormonų audros siaučia lyg pašėlę…ak, ta spuoguota oda ir prakaito tvaikas… Štai tuomet jau reikia maudytis kasdien.

Kasdienės maudynės žmonijos istorijoje atsirado  visai neseniai. Ir, kaip matote, mes nesame už. Pernelyg didelis švarinimasis ir sterilumas gali sukelti alergiją. Alergija – organizmo imuninės sistemos kova su išoriniais dirgikliais: purvu, žiedadulkėmis ar gyvūnų plaukais. Vienintelis būdas išmokyti organizmą to nedaryti, tai kuo anksčiau „susidraugauti“ su dirginančiomis medžiagomis. Tad, jei kaskart vaikui paglosčius šunį, mes pulsime savo atžalą šveisti taip, lyg jis būtų atplėšęs laišką su juodligės užkratu, tikėtina, jog vaikas taps alergiškas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *