6 pavyzdžiai parodantys, kad vaikus auklėjate netinkamai

  1. Vertimas viską suvalgyti

475502_v1

Nežinia kodėl, bet kol vaikai maži, jie valgo mažai, nors suaugę kentės nuo nutukimo. Kiekvieni pietūs virsta  užstalės kova – jūs su nerimu ir nusivylimu stebite, kaip lėkštėje vyksta žirnelių futbolo varžybos, o  aplink stumdomos pupelės pukši lyg povandeniniai laivai. Taigi neapsikentę jūs „išleidžiate potvarkį“: vaikas tol nepakils nuo stalo, kol jo lėkštė nebus tuščia, o kuo ilgiau jis žais-tuo labiau atvės bulvių košė.

Bet koks keistas dalykas. Jūsų vaikas gali būti bukas kaip bambukas, bet jis visada žino, kada jis tikrai alkanas, o kada ne. Vaikų pediatrai pataria, kad neverstumėte per prievartą vaiko suvalgyti visko, kas įdėta į lėkštę ir nebaustumėte, jei mažylis neturi apetito, nes taip jūs įtvirtinsite blogus mitybos įpročius. Jei nenorite, kad užaugęs jis kovotų su viršsvoriu,  tai nedarykite to, kas blogai atsilieps – neužprogramuokite vaiko, kad  ateity jis neįstotų į  „švarių lėkščių klubą“.

[artad]

cakehqdefault
Šita lėkštė tikrai bus švari.

Vaikai nevalgo ne tik tada  kai nėra alkani, jie tyčia atsisako valgyti, kai jaučia jiems daromą spaudimą. 2006 m. atliktas tyrimas su ikimokyklinio amžiaus vaikais parodė, kad vaikai, kurie buvo raginami valgyti, suvalgydavo mažiau, nei  mažyliai, kurių neįkalbinėdavo suvalgyti dar kąsnelį.

Gal tai viena iš priežasčių, kodėl maži vaikai taip nemėgsta daržovių, nes jūs primygtinai reikalaujate  jas valgyti? Tai ką gi daryti? Leisti valgyti tiek, kiek telpa saldainių, nepaisant to, kad jie kimš tol, kol juos ištiks diabetinė koma? Ne visai taip. Mitybos specialistai rekomenduoja, kad pateiktumėte ir leistumėte atžaloms pasirinkti iš kelių „sveikų“ variantų. Leiskite jiems valgyti kiek nori ir ko nori, nesekdami baisių istorijų apie Afrikoje badaujančius vaikus. Nenori valgyti? Na ir gerai, tik nepasiduokite ir nepulkite užsakinėti jų mėgstamo greitojo maisto, jei vaikas bandys strateginį  manevrą: „ arba pica, arba nieko nevalgysiu.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *