Kuo didžiuojasi karinės JAV oro pajėgos?

Akrobatinio skraidymo viražams, naujiems ir pasikartojantiems, pilotai pradeda ruoštis jau žiemą ir treniruojasi kasdien šešias dienas per savaitę. Tokios intensyvios treniruotės reikalingos dėl saugumo… ir tam, kad surinktų daugiau nei vienuolikos milijonų auditoriją, kuri žavėjosi, žavisi ir žavėsis šiuo įspūdingu reginiu. Komanda turi marias gerbėjų ir renginiuose susiburia didžiulės žiūrovų minios, tad saugumas ir kasdiene praktika įgyti įgūdžiai yra itin svarbūs.

Pagrindinės pilotažo figūros, kurias atlieka Blue Angels yra šios:

Deimantas 360 – pirmas, antras, trečias bei ketvirtas lėktuvai, laikydamiesi 18 colių atstumo tarp kabinos ir kito orlaivio sparno, ore suformuoja rombą arba, kitaip tariant, deimantą primenančią figūrą.

Skrydis žemyn galva – lėktuvas skrenda pilvu į viršų. Atrodytų, jog tai įmanoma nebent kompiuteriu sukurtuose filmuose, bet Blue Angels tai paverčia realybe.

Statinė – skrisdamas lėktuvas apsisuka 360 laipsnių kampu apie savo ašį.

Knife-Edge Pass arba skrydis priešprieša – du lėktuvai skrenda vienas priešais kitą skirtingame aukštyje, stebėtojui ant žemės atrodo, jog jie tuoj tuoj susidurs kaktomuša.

Nuo 1949 m. pagrindinės Blue Angels simbolikos spalvos liko tos pačios: geltona ir mėlyna. Emblemą sukūrė leitenantas komandoras ir karinių jūrinių operacijų vadas R. E. Rhodes Porter‘is su žmona Virginia. 1949 metais vyravo geltona spalva, o dabar pagrindiniu smuiku groja dvi, jau ilgą laiką nekeičiamos spalvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *