Ką apie tave išduoda tavo profilio nuotrauka?

Remiantis tyrimo duomenimis, ekstravertai į savo anketą linkę įkelti nuotrauką, kurioje įsiamžino daugiau nei vienas asmuo, taip pat jų nuotraukos, palyginus su kitų tyrimo dalyvių nuotraukomis yra pačios spalvingiausios. Asmenys, kurių nuotraukos buvo kiek pakoreguotos, tai yra padidintas fotografijų ryškumas, spalvų intensyvumas ir sodrumas pasirodė esą atviros asmenybės.

Jei anketos nuotrauka niekuo neišsiskirianti, atvaizdas blankus ir greta nėra kitų veidų, tikėtina, jog anketos savininkas – neurotiška asmenybė.

20150406145944-dos-donts-taking-perfect-linkedin-profile-picture-selfie-mobile-camera-2-768x432

Mokslininkų išvados tokios:

„Gauti rezultatai rodo gilias sąsajas tarp asmenybės bruožų ir anketos nuotraukos pasirinkimo, tad pagal nuotrauką tikrai galima nuspėti asmens charakterį. Pavyzdžiui, geranoriškų ir sąžiningų vartotojų teigiamos emocijos atsispindi ir jų anketų nuotraukose, o atlapaširdžiai asmenys linkę pateikti  estetiškesnes ir pagražintas nuotraukas.“

Tiesa, tyrėjai praleido vieną svarbų faktorių: kokiu dažnumu tiriamieji žmonės skelbdavo viešus įrašus. Juk mes visi pažįstame tokių asmenybių, kurios keičia savo anketos paveikslėlį vos ne kasdien idant jų atvaizdas pakliūtų kitų žmonių naujienų srautus.

Tačiau egzistuoja ir tokia žmonių grupė, kurie tikina, jog nenaudoja jokių nuotraukų pagražinimo programų, tačiau iš tiesų jų nuotraukos dailinte nudailintos įvairių filtrų ir efektų pagalba. Įdomu, kokį asmenybės bruožą atspindi toks elgesys?

Susijęs straipsnis: Neįtikėtinos fotošopo galimybės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *