Ką apie tave išduoda tavo profilio nuotrauka?

Jei tavo pagrindinė anketos nuotrauka – asmenukė vonioje, kurioje žvelgi dirbtinai papūtusi lūpas ir nutaisiusi „duck-face“ grimasą, savaime peršasi išvada, kad esi ekscentriška savimyla, kuriai reikėtų kuo greičiau „išsipainioti“ iš socialinių tinklų ir grįžti į realų pasaulį. Žinoma toks grubus vertinimas nėra moksliškai pagrįstas, tačiau anketos nuotrauka apie asmenybę gali atskleisti tikrai nemažai faktų.

enhanced-buzz-1652-1381761079-4

Pensilvanijos universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu buvo nustatyta, jog pažvelgus į anketos nuotraukas, lengva nuspėti juos pasirinkusios asmenybės charakterio bruožus. Tyrimui buvo pasirinkta ir išanalizuota daugiau nei 66 000 Twitter vartotojų anketų ir daugiau nei 3 200 po jomis esančių viešų įrašų.

Mokslininkai 429 vartotojams nusiuntė užpildyti Didžiojo penketo (dar vadinamo penkių faktorių modeliu) asmenybės bruožų nustatymo klausimyną. Jo pagalba tiriamiesiems buvo priskirti penki charakterio bruožai: ekstravertiškumas, sutarumas (altruizmas), sąmoningumas, neurotiškumas bei atvirumas patirčiai.

Screen-Shot-2016-05-25-at-09.42.50

Mokslininkai analizavo spalvų ir kompozicinius nuotraukų skirtumus bei kiek veidų yra matyti nuotraukose. Taip pat atkreipė dėmesį į veido grimasas ir patį veido „pateikimą“ žiūrovui. Tiesioginės sąsajos tarp anketos nuotraukų ir asmenybės bruožų buvo akivaizdžios. Tad ką apie jus byloja jūsų anketos nuotrauka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *