8 neįprasti mirusiųjų testamentai

Testamentas — bene parankiausia forma savo keistiems paskutiniams norams surašyti, nes dokumento perskaitymo metu jau būna vėlu kažką pakeisti ar kitaip užkirsti jam kelią. Kai kurie žmonės pasinaudojo šia galimybe po savo mirties nusiųsti padėką, apgailestavimus ar nepasitenkinimą, o tuo tarpu kiti pateikė neįprastus nurodymus ką daryti su jų kūno dalimis.

1. Kartėlio įpėdiniai

Wellington'as Burt'as
Wellington’as Burt’as [Šaltinis: Wikimedia]
1919 metais milijonieriaus Wellington’o Burt’o paskutinis testamentas tapo žinomas kaip „kartėlio palikimas“. Dokumente buvo rašoma, kad didžiuliai pono Burt’o turtai nebus dalijami, kol nepraeis 21 metai po jo paskutinio anūko ar anūkės mirties. Niekas nežino, kodėl ekscentriškasis milijonierius sugalvojo tokį keistą norą ir savo artimųjų gerbūvį iškeitė į ateities giminaičių. 1989 metais mirė paskutinis anūkas, tad buvo pradėti skaičiuoti paskutinio noro įvykdymo metai. Advokatai turėjo peržiūrėti gausybę pranešimų iš giminaičiais prisistatančių žmonių ir atrinkti tinkamiausius kandidatus. 2011 metais galiausiai buvo padalyta net 110 milijonų JAV dolerių suma dvylikai tolimų giminaičių.

2. Vaišinu pietumis

Bob Fosse
Bob Fosse (1927 – 1987) [Šaltinis: Evening Standard / Getty Images]
Oskaro laureatas choreografas ir direktorius Bob’as Fosse paliko paskutinį prašymą, pamaloninantį 66 draugus ir kolegas, kurie vienu ar kitu gyvenimo etapu buvo jam labai geri. Šiems asmenims buvo padalyta 25 tūkstančių JAV dolerių suma (kiekvienam teko po 378,79$) ir jų buvo prašoma eiti kartu papietauti B. Fosse sąskaita. Tuo tarpu likusi gyva žmona Gwen Verdon, taip pat prašoma vyro, rezervavo vietą, kur sukvietė visus žmones ir surengė paskutinę šventę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *