5 Absurdiškos architektų klaidos ir nesėkmės

Gydytojai, teisėjai, mokslininkai ir architektai – tai atsakingų profesijų atstovai, kurie mūsų įsitikinimu puikiai išmano savo darbą ir žino, ką daro. Jei už baro stovės nepatyrusi barmenė, blogiausia, kas galėtų atsitikti – tai bus per daug šliūkštelėta mokos sirupo į jūsiškę „frappe”, bet jei nesėkminga diena bus, tarkim, jūsų namą projektavusiam architektui – visai galimas daiktas, kad užtrenkiant vonios duris išbyrės miegamojo langai. Mes tikimės tobulumo, deja, klysta ir inžinieriai bei statybininkai… O tada atsitinka štai tokie dalykai.

5. Riversaido gyvenamųjų namų kompleksą sugriovė liūtis

115798

Riversaido pastatų kompleksas Šanchajuje – 11 gyvenamųjų namų kompleksas pastatytas netoli upės. 2009-ų birželį darbai buvo beveik baigti, o daugelis butų jau turėjo šeimininkus. Ir štai ką vieną rytą išvydo statybininkai – namas gulėjo ant žemės lyg milžiniška Lego kaladėlė.

[artad]

Gėdinga nesėkmės priežastis: požeminio automobilių garažo statybos ir liūtis.
Išties pastatas buvo suprojektuotas teisingai, avarijos priežastis buvo šalia pradėtas statyti požeminis garažas: statybininkai nesivargino žemių išvežti ir iškasos buvo verčiamas tiesiai į šalia tekantį upelį . Nejau vaikystėje nė vienas iš jų nežaidė tarp balų patvinusiuose upeliūkščiuose? Patvinę vandenys išsiveržė iš krantų , lyg to dar negana, prasidėjo smarki liūtis – ir pastatas nugriuvo.
Visa laimė, kad griūvantis 13-os aukštų pastatas nekliudė greta pastatytų namų – visi daugiaaukščiai būtų nuvirtę lyg domino kauliukai.

Lotuschina_1432267c

One Ping

  1. Pingback:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *