12 keisčiausių Kalėdinių tradicijų pasaulyje

7. Vorų Kalėdos (Ukraina)

06_traditions-4-copy

Vietoj blizgučių ir ryškių dekoracijų, ukrainiečiai savo eglutes puošia voratinklių imitacijomis. Anot liaudies pasakojimo, kartą gyveno labai neturtinga moteris, pritrukusi pinigų papuošimams savo šeimos eglei. Vieną Kalėdų rytą jos vaikai nubudę pamatė apraizgytą voratinkliais žaliaskarę. Kai pirmieji Kalėdų saulės spinduliai palietė vorų mezginius, šie kaip mat pasidabino auksu ir sidabru ir nuo to laiko šeima nebepatyrė vargo. Žmonės tiki, kad voratinklis ant eglutės nešą sėkmę.

8. Šventiniai ridikai (Meksika)

Ridikų skulptūrėlės

Kiekvienų metų gruodžio 23 dieną Meksikoje prasideda viena įspūdingiausių drožinėtų daržovių parodų pasaulyje. Specialiai šiai progai žmones augina ridikus, iš kurių padarytas skulptūrėles galima pamatyti iki pat Kalėdų. Dažniausiai miniatiūros vaizduoja Kristaus gimimą bei įvykius iš Meksikos folkloro. Visa tai prasidėjo nuo daržovių pardavėjų pastangų privilioti klientus į savo parduotuvėles. Dabar tai įspūdinga trijų dienų šventė.

9. Kalėdinis pasivažinėjimas riedučiais (Venesuela)

Riedučiai

Venesuelos sostinėj Karkase, prieš eidami miegoti Kalėdų išvakarėse, vaikai ant didžiojo kojos piršto užsiriša virvelę, kurios galas iškišamas už lango. Išaušus Kalėdų rytui, iki 8 val. uždaromos gatvės ir žmonės į jas išskuba su riedučiais. Linksmai krykštaudami jie languose ieško virvelių, kurias galėtų patraukti ir pabudinti dar miegančius vaikus, jog šie nepramiegotų netrukus prasidėsiančių rytinių mišių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *