12 keisčiausių Kalėdinių tradicijų pasaulyje

4. Gruzdinta vištiena (Japonija)

04_article-2240270-164486d9000005dc-212_634x411

Lygiai taip, kaip JAV gyventojai neapsieina be Kalėdinio kalakuto, Japonai negali be gruzdintos vištienos garsiajame KFC (Kentucky Fried Chicken) restorane. Nuo pat šios gruzdintos vištos Mekos įsikūrimo tekančios saulės šalyje, kasmet per Kalėdas parduodama iki dešimt kartų daugiau kibirėlių šio skanėsto, nei įprastai. Neaišku, kodėl tai tapo tradicija, tačiau panašu, kad ji jau kaip reikiant įsišaknijo ir dabar Japonijoje Kalėdos ir KFC vištiena — sinonimai.

5. Kalėdų tortai (Japonija)

Kalėdinis tortas
[Šaltinis: Puni Puni Japan]
Dar vienas Japonijos Kalėdinis skanėstas yra specialus tortas su plakta grietinėle, šokoladu ir braškėmis. Šie konditerijos gaminiai rezervuojami net kelis mėnesius prieš Kalėdas ir yra valgomi jų išvakarėse — per Kūčias. Tortai, kurių nepavyksta parduoti iki gruodžio 25 dienos, yra nepageidaujami. Būtent dėl šios priežasties vyresnės nei 25 metų amžiaus Japonės, kurios vis dar vienišos, seniau būdavo vadinamos Kalėdų tortais.

6. Caganer statūlėlė (Ispanija, Katalonai)

Caganer
[Šaltinis: Plain Field Flower]
Dar viena Katalonų tradicija yra prakartėlėse talpinti besituštinančio žmogaus statūlėlę. Miniatiūriniuose Betlėjaus miesteliuose detaliai vaizduojami namai ir žmonės, o pačiame kampe, toli nuo Marijos ir Juozapo — tupi Caganer. Caganer reikia privatumo, nes jis tuštinasi. Šiam fenomenui paaiškinti yra nemažai versijų, tačiau nėra aišku, kuris iš jų yra teisingas. Caganer statūlėlės „puošia“ prakartėles jau daugiau nei kelis šimtus metų. Šiais laikais galima įsigyti modernizuotas, įžymybes vaizduojančias, statūlėles.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *