12 keisčiausių Kalėdinių tradicijų pasaulyje

Šiais laikais Kalėdos siejamos su šventimu, dovanomis, džiaugsmu ir bažnyčios lankymu. Vis tik kalbėdami apie patį šventimo pobūdi, ko gero kiekvienas turime savita supratimą, priklausomai nuo aplinkos, kurioje augome. Kiekviena šeima, šalis ir kultūra turi skirtingą Kalėdų šventimo „komplektą“, o kai kurių iš jų elementai mums atrodo net labai keisti. Kviečiame susipažinti su keletu Kalėdinių keistenybių iš viso pasaulio!

1. Kalėdiniai bananai (Indija)

Kalėdos Indijoje
[Šaltinis: Dreamstime]
Visoje Indijoje tik 2,3% žmonių yra krikščioniai, tačiau dėl esančio bendro valstybės gyventojų kiekio, net ir toks mažas procentas yra galingas ir sudaro net apie 25 milijonus asmenų! Šie gyventojai eina į vakarines mišias ir keičiasi dovanomis kaip ir likęs pasaulis, tik vietoj eglių, kurių tuose kraštuose gerokai sunkiau rasti, puošiami bananų arba mangų medžiai. Tiesa, šie augalai per dideli, kad tilptų namuose, tad jie puošiami gatvėse. Į namus žmonės parsineša tik lapus.

2. Vestuvių pranašas (Čekija, Slovakija)

Bato metimas
[Šaltinis: Brian Thacker]
Jei nenorite dar vienų Kalėdų praleisti be poros, išmėginkite šitai: Kalėdų dieną atsisukite nugara į duris ir meskite atgal per petį vieną batą. Jei ant žemės nusileidusio bato priekis bus atsuktas į duris — ruoškitės vestuvėms! Deja, maksimalus laukimo laikotarpis nenurodomas, tad gali tekt palaukt ir ilgiau.

3. Caga Tio — kakojanti malka (Ispanija, Katalonai)

Caga Tio
Linksmasis Caga Tio [Šaltinis: Autocom Barcelona]
Norit tikėkit, norit ne, bet Ispanijos Katalonų kraštuose vis dar laikomasi labai senos ir keistos tradicijos. Žmonės išskaptuoja nedidelės apvalios malkos vidurį, pritvirtina prie jos kojas ir veidą bei pastato namuose ant stalo. Pradedant gruodžio 8 diena, kas dieną privalų „pamaitinti“ malkelę. Atėjus Kūčioms arba Kalėdų rytui, malka padedama ant žemės ir mušama pagaliais, kol iš jos „antro galo“ pradeda byrėti maži saldainiai, vaisiai ir riešutai. Paskutinis Caga Tio „iškakotas“ dalykas būna gabalėlis sūdytos silkės, česnako galvutė arba svogūnėlis. Viso to metu šeima dainuoja dainelę:

„Kakok, malkele,
Kakok nugom,
Lazdynais ir varškės sūriu.
Jei blogai kakosi,
Iš lazdos tau duosiu!
Kakok, malkele!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *