10 moksliškai neišaiškintų fenomenų

Mokslas yra galingas, tačiau vis dar atsiranda dalykų, kurių jis nepajėgia paaiškinti. Kai žmonės pamato, išgirsta ar įtiki kuo nors, kam nėra logiško paaiškinimo, mokslininkai stengiasi įrodyti, jog tai neegzistuoja, bet ar taip gali būti? Toliau pateikiame 10 dažniausiai aptinkamų nesuprantamų fenomenų. Jie apima įvairias sritis — nuo vaiduoklių iki žmones primenančių būtybių, nuo nepaprastų potyrių iki gyvybės ir mirties slenksčio. Kurie gi iš jų yra tikri? Spręskite patys!

1. Taos ūžesys

Taos miestelis
Taos miestelis [Šaltinis: Bobak Ha’Eri]
Kai kuriems Taos miestelio (Naujoji Meksika) gyventojams ir lankytojams jau metų metus ramybės neduoda keistas žemo dažnio ūžesys, sklandantis dykumų ore. Šio garso dažnis toks žemas, kad jį geba išgirsti vos 2 procentai Taos gyventojų. Kai kurie mano, kad garsą sukelia neįprasta miestelio akustika, tačiau kiti į tai žiūri kiek įtariau ir spėja, kad tai yra kažkokio slapto ir grėsmingo sumanymo dalis. Kad ir kokie paaiškinimai egzistuotų, dar niekam nepavyko aptikti tikslios vietos, iš kurios sklinda ūžimas. Negana to, vietinių mokslininkų atlikta apklausa parodė, kad tie, kurie girdi ūžesį, taip pat girdi ir daugelį kitų skirtingų garsų. Tai tik apsunkina konkrečių išvadų sudarymą. Manoma, kad šių žmonių girdimi garsai yra labiau asmeninė patirtis, o ne tikri — egzistuojantys — garsai.

2. Didžiapėdis

Didžiapėdis

Net kelis dešimtmečius iš eilės amerikiečiai karts nuo karto susiduria su galingu ir plaukuotu į žmogu panašiu padaru, kurį praminė Didžiapėdžiu. Nepaisant tūkstančių didžiapėdžių, kurie turėtų egzistuoti idant galėtų sėkmingai egzistuoti ir daugintis, nei vienas toks kūnas taip ir nebuvo surastas. Nei vieno tokių padarų nenužudė (tyčia arba ne) medžiotojai, nepartrenkė mašina ar nepražudė natūralios priežastys. Trumpai tariant, niekas neturi jokių apčiuopiamų įrodymų kaip dantų ar kaulų mėginių, tik eilę neaiškių nuotraukų bei vaizdo įrašų. Taip ir lieka neaišku, ar šios būtybės yra slapstymosi meistrės, ar tik kažkieno fantazijų bei nesusipratimų vaisius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *