10 įdomybių apie didijį kojos pirštą

Žmogaus kūnas — neįtikėtinas kūrinys. Kiekvienam iš mūsų tai geriausiai pažįstamas objektas pasaulyje. Tačiau dauguma mūsų su savo „tvirtovę“ nesame susipažinę pakankamai išsamiai. Yra daugelis neatrastų galimybių, funkcijų ir faktų, kurių per gyvenimą savaime neatradome ir neatrastume. Šį kartą skirsime šiek tiek dėmesio savo didiesiems kojų pirštams, nes apie juos pagalvojame tik tada, kai jiems nutinka kažkas negero.

1. Didžiajam pirštui tenka daugiausia naštos

Padikaulio galva
Padikaulio galva [Šaltinis: English Language & Usage]
Kiekvieną kartą, kai žengiame žingsnį, pėda pasikreipia į priekį perkeldama kūno svorį į padikaulio galvą — didžiausią priekinę pėdos dalį. Tai reiškia, kad atsispiriant sekančiam žingsniui, visas kūno svoris atitenka nykščiui. Turint omeny kiek per dieną nužingsniuojame, visai nenuostabu, kodėl kai kuriems šį pirštą dažnai paskausta.

2. Didžiojo piršto protezus turėjo net ir senovės egiptiečiai

Senovės egiptiečių protezas
Senovės egiptiečių didžiojo kojos piršto protezas [Šaltinis: Jon Bodsworth / Wikimedia]
Nuo pat senųjų amžių žmonės mėgino išspręsti problemas, susijusias su sutrikusiomis pėdų funkcijomis. Mokslininkai Egipte atrado 50-60 metų amžiaus moters mumiją su amputuoto didžiojo piršto protezu, padarytu iš medžio ir odos. Manoma, kad protezas buvo pagamintas pirmajame amžiuje prieš mūsų erą ir yra vadinamas „didžiuoju Kairo pėdos pirštu“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *