10 dalykų apie Adventą, kurių galbūt nežinojote

Advento periodas aplanko žmones įvairiuose pasaulio kampeliuose. Tai krikščioniškas prieškalėdinis laikotarpis, kurio metu laukiama Jėzaus gimimo, tačiau daugelio žinios tuo ir baigiasi, todėl norėtume jas šiek tiek praplėsti. Skaitykite toliau ir sužinosite 10 dalykų apie Adventą, kurių galbūt nežinojote.

1. Viskas prasidėjo nuo pasninko

Pasninkas
[Šaltinis: Christmas Insights]
Advento pavadinimas yra kilęs iš lotyniško žodžio adventus, reiškiančio atvykimą. Krikščioniškame pasaulyje tai Jėzaus Kristaus atvykimas. Nors tyrėjai negali tiksliai pasakyti, kada buvo pradėta laikytis Advento, yra žinoma, kad vienuoliai jau nuo 5 amžiaus užsiiminėjo pasninku tris kartus per savaitę kiekvieną lapkritį. Tai buvo daroma ruošiantis Kalėdoms ir Trijų karalių dienai, kuomet buvo krikštijami nauji krikščioniai. Panašiai kaip ir Gavėnia, kada pasninkaujama ir meldžiamasi 40 dienų prieš Šv. Velykas, Adventas skatina krikščionis pasninkauti ir tokiu būdu skirti daugiau dėmesio atgailavimui ir maldai.

2. Advento pradžia gali skirtis

Kalendorius
[Šaltinis: Shinzoo]
Daugumoje vakarų bažnyčių Adventas prasideda sekmadienį, likus keturioms savaitėms iki Šv. Kalėdų dienos. Taigi, priklausomai nuo kalendoriaus, kai kuriais metais Adventas gali prasidėti lapkričio gale, o ne gruodžio pradžioje. Rytų Ortodoksų bažnyčioje, Adventas vadinamas Pilypo pasninku, kuris prasideda lapkritį ir tęsiasi kiek ilgiau — apie šešias savaites.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *