Monogamija atgyvenusi? Mokslininkai sako „Taip!“

asdfafaff

Ar pasakos ir Holivudo filmai įtikino jus, kad vienintelis būdas gyventi ilgai ir laimingai – tai ištekėti ar vesti ir gyventi monogamiškoje santuokoje visą likusį gyvenimą? Mielieji, norime jums atverti akis.

Mes ir patys pastebime, jog ši, kitokių santykių, tendencija auga, o mokslininkai pripažįsta, kad nauja santykių forma turi ir tam tikrų privalumų lyginant juos su vienpatyste. Neįtikėtina?

Gal kai kam gėda dėl aplinkinių, kurie propaguoja poligaminius santykius, bet ekspertai mano, jog 5 proc. amerikiečių vieningai pasisako už būtent tokią santykių formą.

Second-wives-600x300

Neseniai paskelbta surinkta ir archyvuota seksualinio elgesio tyrimų medžiaga. Joje  lyginamas partnerių, gyvenančių monogaminėse ir poligaminėse porose, vieningumas ir elgesys vienas kito atžvilgiu. Tyrimas atskleidė, jog tiriamieji, jautęsi laimingi ir patenkinti savo santykiais su pirmuoju partneriu taip pat jautėsi ir vėliau, nepaisant koks santykių tipas, poligaminis ar monogaminis, vyravo poroje.

Poligaminės poros buvo linkusios labiau atvirauti nei partneriai, puoselėjantys monogaminius santykius. Pasak mokslininkų, „ištikimieji“ dalyviai deklaravo, jog bendraudami su partneriu pasigenda atvirumo ir todėl nejaučia visiškos santykių pilnatvės. Faktas, kuris neskatina laikytis ištikimybės įžadų, ar ne?

[artad]why_do_we_still_believe_in_monogamy

Kitas tyrimas, kurį apraše Kanados žurnalas Journal of Human Sexuality, taip pat patvirtina, kad atsitiktinis seksas nepablogino, (o gal netgi pagerino) poligaminės poros  santykius ir pasitenkinimą jais palyginus su  tuo, kaip vertina ir ar patenkinti savo tarpusavio santykiais monogaminėje santuokoje esantys  partneriai.

Atrodo, jog santuoka ir ištikimybė galuojasi lėta ir skausminga mirtimi? Aišku, tai truks ne vienerius metus, tačiau, jei žmonės ir toliau ieškos nuotykių ir mėgausis malonumais  už šeimyninio guolio ribų, savomis akimis pamatysime, kaip poligaminės poros dygsta lyg grybai po lietaus.

Visi žmonės skirtingi. Vieni nusiteikę būti ištikimi iki gyvenimo galo, o kitiems palinkėsime „sėkmingos medžioklės“.

is monogamy dead

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *