Faktas kuriuo daugeliui sunku patikėti – vyrai patiria moterų seksualinę prievartą

365732

Seksualinė prievarta – gaji mūsų visuomenės problema ir tai gali atsitikti bet kur ir bet kada. Neįmanoma pateikti tikslaus tokio pobūdžio nusikaltimų skaičiaus, nes ne apie visus atvejus pranešama teisėsaugai, tačiau įprasta manyti, kad tokio pobūdžio nusikaltimų auka visuomet yra moteris. Tačiau tai ne visuomet tiesa. Negalima kiekvienu atveju automatiškai daryti prielaidos, kad nukenčia tik moterys.

Sunku suvokti ir daugeliui atrodo tiesiog fiziškai neįmanoma, kad moteris galėtų išprievartauti vyrą. Žinia, daugelis iš mūsų teoriškai suvokia ir tokią galimybę, kad moteris gali išprievartauti vyrą. Jei nukentėjusysis nėra vaikas, tada situacija, kad vyrą išprievartavo moteris,  atrodo absurdiška, lyg scena iš komedijos. Jūs tikriausiai taip pat įsivaizduojate gražutę aktorę ir surištą Vince‘ą Vaughną bei manote: „Cha, ir aš taip norėčiau!“ Juk, kai visi lyg susitarę teigia, kad vyrai nori sekso visada ir su visomis, kurios jiems atsiduotų, jis netgi turėtų būti dėkingas!

Tačiau šįkart kalbėsime būtent apie atvejus, kai vyrus išprievartauja moterys ir bandysime suvokti kaip jaučiasi tokio nusikaltimo auka, juolab, kad didžioji visuomenės dalis atsisako net pripažinti, jog tokie dalykai vyksta. Įspėjame – juokinga nebus.

  1. Žmonės netiki, jog taip gali atsitikti

365768_v2

„Prieš keletą metų buvau vienuose namuose, vakarėlyje ir, švelniai tariant,  padauginau gėrimų. Mano draugė bandė mane įkalbėti, kad iš vakarėlio išeitume kartu, tačiau aš įtikinau ją, kad dar noriu likti ir pasilinksminti, ir viskas bus gerai. Netrukus paaiškėjo, kad „gerai“, tai būsena, kuri buvo prieš kelias valandas, tai yra tol, kol atsidūriau ant sofos ir patyriau tikrą katastrofą.

365734_v1
Veidu buvau įsikniaubtas į pagalvę

[artad]

Nuo šios pastraipos mano istorija būtų tipiškas pasakojimas apie seksualinę prievartą…jei lytys apsikeistų vietomis. Iš tiesų, jei aš būčiau moteris, daugelis tiesiog pasakytų: „Tu ką, išprotėjai? Kaip galima išprievartauti vyrą?“ …taigi, skaitykite toliau.

Namo savininkė buvo vaišinga šeimininkė ir  galų gale paguldė mane savo miegamajame. Vėliau atėjo kita moteris, dalyvavusi  vakarėlyje, ir įsliuogusi pas mane į lovą, bandė su manimi pasimylėti. Viską pamenu labai miglotai, bet  tikrai žinau, jog jai ne kartą pakartojau: „Ne, suprask, aš turiu draugę.“

365738_v1
Ne.

Štai čia mano ryškūs prisiminimai nutrūksta, tačiau pakaks pasakyti, kad ji nekreipė nė menkiausio dėmesio į mano pasakytus žodžius ir pasinaudojo tuo, kad aš buvau beveik nesąmoningas, nebegalėjau pasakyti „ne‘ ir, kaip ten bebūtų, tai buvo išprievartavimas.

Apsikeitimas lyčių vaidmenimis.

Kai kam nors pasakau, kad mane išprievartavo moteris, sulaukiu tokios reakcijos, lyg būčiau pasakęs, jog mane išprievartavo nykštukas. Mano pašnekovas net nesuvokia, kad toks dalykas įmanomas ir dažniausia tik paklausia: „Ką tu turi omeny?“ Vienas iš labiausia mane įskaudinusių, tai buvo mano artimo draugo išsireiškimas: „Esu tikras, jog ji tavęs nepažemino“.

365742_v1
„Ar ji tai darė? Kokia poza tu buvai? Nagi, brolau, daugiau detalių!“

Ir  tai, tiesiog, yra psichologinis barjeras, kurį sunku paržengti. Jis pagrįstas suvokimu, kad seksas yra kažkas, ką vyrai daro su moterimis. Vyrai jį duoda, moterys-gauna ir būtent taip viskas vyksta. Ir faktas, kad seksas buvo tereiškia, kad tai padariau aš arba sąmoningai ar nesąmoningai norėjau , kad tai įvyktų. Tai aš buvau tas, kuris to prašė.

Aha, kažkur tai jau girdėta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *