20 sukrečiančių istorijų, virtusių siaubo filmais

Siaubo filmai perteikia įprastai kasdienybei visiškai svetimą žmogiško patyrimo dalį. Į tamsiosios gyvenimo pusės užkulisius žiūrovus atveda kruopščiai išpuoselėti personažai — vieni iš baugiausių, labiausiai trikdančių ir nerimą keliančių veikėjų, kokie tik įmanomi. Visa laimė, kad tai tik fantazijos. Bent jau taip esame linkę manyti…

Norit tikėkit, norit ne, bet nemažai siaubo filmų atsirado tikrų pasakojimų dėka. Būtent tokių filmų sąrašą ir pateikiame žemiau, tad prieš skaitydami įsidėmėkite — žodžiai „tai tik filmas“ čia negalioja.

1. Ledinukas / Hard Candy (2005)

Ledinukas (2005)

Istorija apie paauglę, pasišovusią demaskuoti sadistą, tvirkinantį internete suviliotus vaikus, apstulbino kino žiūrovus ir sukėlė pasibjaurėjimą. Retas tuo metu žinojo, kad šis kraupus siužetas buvo paremtas realybe. „Ledinuko“ prodiuseris David’as W. Higgins’as prisipažino, kad jį sudomino matytas žinių reportažas apie Japonijos mergaites, įviliojusias verslininkus į jiems suruoštus mirtinus spąstus. Tai tik įrodė, kad grobuonių esama bet kokio pavidalo ar formos.

2. Monstras / Monster (2003)

Monstras (2003)

Aktorės Charlize Theron nepriekaištingai atliktas žudikės Aileen Wuornos vaidmuo buvo įrašytas į kino istoriją. Vaidindama prostitutę žudikę, C. Theron atskleidė tikrus A. Wuornos gyvenimo įvykius. Kelių metų laikotarpyje moteris prisiviliojo ir nužudė net šešis vyrus.

3. Palikti vandenyje / Open Water (2003)

Palikti vandenyje (2003)

Filmo „Nasrai“ (1975) dėka, mintis leistis į vandenyną daug kam neatrodo kaip viliojanti mintis. Situaciją dar labiau pablogino filmas „Palikti vandenyje“, kuriame įsimylėjėlių pora netikėtai pasiklydo ryklių knibždančiuose Australijos jūriniuose vandenyse. Filmą šiurpesniu padarė ir faktas, kad tiek jame, tiek ir realybėje, nelaimingoji pora taip ir nebuvo surasti.

4. Amitvilio košmaras / The Amityville Horror (2005)

Amitvilio košmaras (2005)

Retai kada rimtai žiūrime į istorijas apie namus, kuriuose vaidenasi, tačiau „Amitvilio košmaro“ atveju derėtų susiimti. Filmas paremtas antgamtiškomis Lutz’ų šeimos patirtimis, kuomet jie gyveno Amitvilyje. Ekrane atgimsta vieni iš labiausiai siaubą keliančių ir ramybės neduodančių šmėkliškų įvykių, kokie tik kada nors buvo užfiksuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *