10 sunkiai šiandien suprantamų grožio prietaisų iš praeities

Lengva pamiršti, kokią pažangą padarėme per trumpą laiko tarpą, kuomet technologijos vystosi tokiu sparčiu tempu. Neišimtis ir grožio produktai. Remiantis senomis fotografijomis, reklamomis ir laikraščių iškarpomis, kai kurie 19 a. pab. — 20 a. grožio pramonės sukurti prietaisai atrodė tarsi iš viduramžių. Štai 10 labiausiai nuostabą (arba siaubą) keliančių grožio prietaisų, kuriuos tik matė istorija!

1. Elektrinis plaukų džiovintuvas (1928)

Elektrinis plaukų džiovintuvas
[Nuotrauka: Vintage Everyday]
Pirmasis plaukų džiovintuvas buvo išrastas 1890 m. Prancūzijoje, tačiau net ir po 30-ies metų šis „stebuklas“ vis dar atrodė kaip tamsiųjų amžių kankinimo įrankis. Žinoma, visi norintys ir išgalintys galėjo įsigyti rankinį džiovintuvą, tačiau tuo metu jis buvo gana nerangus ir pavojingas. Apskritai situacija plaukų džiovintuvų srityje pradėjo gerėti tik maždaug nuo 1950 m., kuomet buvo atrasti saugesni elektros srovės paskirstymo metodai (bei nustatytos prietaisų naudojimo saugos instrukcijos iki 1970 m.).

2. Veido šaldymo kaukė (1966)

Veido šaldymo kaukė
[Nuotrauka: utexas.edu]
Anot archyvuose rasto laikraščio, tokia ledo kaukė buvo naudojama Holivude. Jos paskirtis buvo tarp filmavimo scenų „atšviežinti“ aktorių veidus nesugadinant makiažo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *