10 puliariausių XX amžiaus prognozių 2000-iesiems

Nors tikslaus būdo ateičiai numatyti dar nėra, tai netrukdo žmonėms apie ją spėlioti ir fantazuoti. Kadaise 2000-ieji metai buvo laikomi stebuklingais, apie juos buvo kuriami filmai, rašomos knygos ir straipsniai, pranašaujantys neįtikėtinus dalykus. Po šios magiškos datos praėjo jau 16 metų, todėl drąsiai galime lyginti spėliones su realybe. Būtent tai ir kviečiame daryti beskaitant žemiau surašytas populiariausias XX amžiaus prognozes mūsų laikams!

1. Arturo Klarko XXI amžiaus vizija

2001: Kosminė odisėja
A. Klarko knygos „2001: Kosminė odisėja“ viršelis [šaltinis: Wikipedia]
Arturas Klarkas (Arthur C. Clarke) geriausiai žinomas kaip 2001-ųjų metų vizijos „2001: Kosminė odisėja“ (angl. 2001: A Space Odyssey) autorius. Jo teigimu, įvairūs spėjimai apie ateitį dažniausiai būna arba per daug konservatyvūs, arba per daug neįtikinami. Vienintelis nenuginčijamai teisingas faktas yra tai, kad ateitis — fantastinė vieta. A. Klarkas manė, kad pažanga kosminių satelitų ir komunikacijos srityse suteiks galimybę susisiekti su bet kuo ir bet kur, net jei ir nebus tiksliai žinoma, kur yra „kur“. Visas pasaulis bus sujungtas, darbo reikalai atliekami bet kurioje vietoje bet kuriuo metu. Keliones į darbovietę pakeis tiesioginė komunikacija, todėl miestai nebebus tokie svarbūs.

Mokslinės inžinerijos pagalba delfinai ir beždžionės (vieni intelektualiausių gyvūnų) bus patobulinti ir suteikts daugiau naudos žmogui — taps naująja namų ūkio tarnautojų karta. Autorius taip pat teigė, kad žmonės, kokie jie buvo 1964-asiais, yra šiek tiek daugiau nei evoliucijos kertiniai akmenys, tačau kita prasme nei Čarlzo Darvino (Charles Darwin) teorijoje. Natūrali biologinė evoliucija sustos ir ją pakeis kitokia rūšis — technologinė ir mechaninė, kurios dėka žmonės patys gebės dirbtinai tobulinti savo kūnus ir organizmus. Pavyzdžiui, specialių prietaisų pagalba tiesiogiai į smegenis bus galima įdiegti naujų žinių ar patirčių. Siekiant išvengti beprasmių kančių, nepagydomų ligų ir sutrikimų paveikti žmonės bus užšaldomi ir atšildomi tik tada, kai atsiras galimybė jiems padėti. Užšaldymas taip pat pasitarnaus tolimoms galaktinėms kelionėms, kurių trukmė sieks tūkstančius metų: žmonija neapsiribos tik gyvenimu Marse ar apskritai mūsų Saulės sistemoje. Išvykimas už šios sistemos ribų ir kitų gyvybės rūšių pažinimas įvardijamas kaip sekantis „didysis žmonijos nuotykis“.

Išaušus 2001-iesiems, Arturas Klarkas pasidalino samprotavimais apie sekančius 100 metų. Štai keletas jų:
2015 m. — kvantinis generatorius suteiks pilną kontrolę bet kokiai medžiagai (iki atomų lygio);
2016 m. — visos pasaulio valiutos taps atgyvena;
2017 m. — Arturui Klarkui sukaks 100 metų ir jis ilsėsis kosminiame „Hilton Orbiter“ viešbutyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *