Šlykštu ar gražu? Fantastiški gamtos kūriniai

Ar atpažintumėte kokio vabzdžio šie kiaušinėliai?

image
Iš šių kiaušinėlių išsiris skydamario palikuonys.

Vabzdžių pasaulis stebina savo kiaušinėlių įvairove. Kokių tik jų nėra! Visokiausių formų bei dydžių, taip pat skirtingų spalvų ir tekstūrų. Vieni kiaušinėliai lyg glotnūs rutuliukai, kiti – grubūs ir kampuoti dariniai. Vieni panašūs į Skittles, kiti – į Raisinets saldainiukus. Kai kurių vabzdžių kiaušinėliai skaidrūs, kitų spalva „derinama“ su aplinkos spalva. Kartais kiaušinėliai atrodo taip keistai, jog greičiau pamanytum, kad iš jų išsiris nežemiška būtybė, o ne vabzdys.

image (1)
Bronziškai oranžinės blakės (lot. Musgraveia sulciventris) kiaušinėliai.

Kiaušinėlius vabzdžiai deda ant medžių, ant natūralių ir dirbtinių paviršių, priklijuoja prie apatinės augalų lapų pusės. Jei norite pamatyti kaip geltonus kiaušinėlius deda boružė, pažvelkite čia.

Kiaušinėlių vabzdžiai padeda iškart daug-kelias dešimtis ar net šimtus. Ir… palieka juos likimo valiai. Svarbiausia misija atlikta – kiaušinėliai padėti ten, kur išsiritusios lervutės ar vikšrai ras maisto ir gal nebus atsitiktinai suėsti kitų gyvūnų. Vėliau lervos virs lėliukėmis, o paskui iš jų apvalkalo išlįs suaugėlis-galutinę virsmo stadiją pasiekęs vabzdys.

Kopūstinio baltuko (lot. Pieris brassicae) kiaušinėliai.
Kopūstinio baltuko (lot. Pieris brassicae) kiaušinėliai.

Tai, kad kiaušinėlis yra drugio galima atpažinti pagal mažą įdubimą, esantį kiaušinėlio viršūnėlėje, gerai įsižiūrėję pamatytume centre esančią mažulytę skylutę. Būtent per ją apvaisinimo metu patenka sperma. Taip pat galima įžiūrėti ir tūkstančius mikroskopinių porų, kad kiaušinėlyje auganti lerva galėtų kvėpuoti.

Vienas Komentaras

Palik Komentarą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *