Kur gyvena ir kaip atrodo patys baisiausi pasaulio gyvūnai?

9. Plikasis smėlrausis.

10 MTI4OTkzNTA0MjY0MjAyODgz

Nei tai žiurkė, nei tai kurmis. Keistas gyvūnėlis didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžiantis po žeme. Gyvena Rytų Afrikoje ir ten meiliai vadinamas smėlynų šuniuku. Nepaisant keistokos išvaizdos ir panašumo į pliką žiurkę, gyvūnėlis savotiškai žavus. Jie neserga vėžiu ir gali pasigirti ilga gyvenimo trukmei. Įdomu, kad įtrūkus odai, gyvūnas beveik nejaučia skausmo.

10. Plokščiasis arba lapauodegis gekonas (lot. Uroplatus phantasticus).

11 MTI4OTkzNTA1MDY5NTc0Nzg3

Šie gekonai – naktiniai, vabzdžiaėdžiai driežai, iš kitų gyvūnų išsiskiria unikaliu gebėjimu susilieti su aplinka, kurioje praleidžia visą dieną. Reiktų gerai įsižiūrėti, kad pamatytum ant medžio kamieno ar krūmo šakelės įsitaisiusį gekoną. Šie kamufliažo meistrai gyvena Madagaskare.

[artad]

11. Gyvatryklys.

MTI4OTkzNTA3MjE3MDMzMjI2

Jei iki šiol manėte, kad pats baisiausias yra didysis baltasis ryklys, matyt, nebuvote matę gyvatryklio. Šios žuvys gyvena Atlanto ir Ramiajame vandenynuose. Plaukioja netoli dugno ir retai kada išplaukia į paviršinius vandenis. Platūs nasrai pilnutėliai mažų ir labai aštrių dantų. Gyvatryklys, kaip ir kiti rykliai, minta žuvimis.

12. Vilkžuvė.

13 MTI4OTkzNDg4OTYzNjA3MDA2

Vandens pasaulis visai kitoks, Stebinantis neįprastais akiai augalais ir gyviais bei keisčiausių formų žuvimis. Pavyzdžiui – vilkžuvė, kuri nė truputėlio nepanaši į savo giminaitę auksinę žuvelę. Ir greičiausiai  prarytų ją nė nemirktelėjusi. Pažiūrėkite kokiais  aštrutėliais dantimis vilkžuvė griebia savo auką. Vienas įdomesnių faktų, tai, kad vilkžuvės organizme susidaro natūralaus antifrizas, medžiaga, leidžianti žuviai gyventi ypač šaltuose Atlanto ir Šiaurės Ramiojo okeanų vandenyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *