Kur gyvena ir kaip atrodo patys baisiausi pasaulio gyvūnai?

1 Screen-Shot-2015-04-09-at-12.34.30-PM

Žemėje egzistuoja tūkstančiai, o gal net milijonai skirtingų gyvybės formų. Gyvūnai ir paukščiai, augalai ir mikroorganizmai. Kiekvienas jų prisitaikęs prie gyvenimo sąlygų ir pasižymintis tam tikromis, jo rūšiai būdingomis, savybėmis. Net stebėdami mums įprastus gyvūnus mokslininkai atranda vis naujų faktų apie jų elgesį ar gyvenimo būdą, o kiek dar yra gyvių,  apie kuriuos žinome labai mažai. Viena iš nežinojimo priežasčių yra ne tik gyvūnų gyvenimo sąlygos, tarkim, sunkiai žmogui pasiekiamos vietos, bet ir bauginanti padaro išvaizda. Panašu, kad tokie gyvūnėliai niekad nepirmaus mylimų augintinių sąrašuose.

Šįkart norime jums parodyti pačių baisiausių padarų nuotraukas ir papasakoti  kur jie gyvena.

1. Drugys  – pudelis.

2 MTI4OTkzNDg5NTAwNTE0OTQ3

Drugys, apie kurį žinoma labai mažai ir, galimas daiktas, jis yra naujai atrastos drugių rūšies atstovas. Individą 2009 m. Venesueloje, Gran Sabanos regione,  pirmasis pastebėjo Kirgizstano mokslininkas Arthuras Ankeras, Drugys panašus į mokslui jau žinomą pilkąją meškutę (lot. Diaphora mendica), bet šiai rūšiai nepriskiriamas. Dabar, kai žinome, kur tokie gyviai gyvena, turbūt artimiausiu metu į Venesuelą kelionių neplanuosime.

2. Ryklys vienaakis – ciklopas.

3. MTI4OTkzNDkwNTc0Mzg3ODQz

Pamatyti tokį ryklį lemta tikrai ne kiekvienam, o pamatę, tokio vaizdo nepamirštumėte iki gyvenimo galo. Šiaip rykliai turi dvi akis ir vienaakis ryklys nėra normalus reiškinys. Apsigimimas vadinamas ciklopija- yda, kai sutrinka gemalo akies obuolio vystymasis. Vienaakiai gali būti ir kitų gyvūnų, taip pat ir žmonių, palikuonys.

[artad]

Šis ryklys buvo pagautas Meksikoje, o teisingiau, rastas kito , didesnio ir normalaus, ryklio  skrandyje.

3. Afrikinė tigrinė tetra.

4. MTI4OTkzNDkxOTE2MzAyOTc5

Pasaulyje tiek daug žuvų rūšių, kad jas sunku net suskaičiuoti, o kiek dar plaukioja mums nematytų ir negirdėtų. Štai gražuolė, kurios turbūt nenorėtume susitikti akis į akį besiteškendami karštą dienelę. Tigrinės tetros gyvenamoji vieta- Kongo upės baseinas ir Tanganikos ežeras Afrikoje. Ši žuvis plėšri – minta kitomis žuvimis. Turi didelius ir aštrius dantis. Konge užfiksuota keletas incidentų, kai tetros sužalojo žmones.

4. Afrikinis gandras – marabu.

5 MTI4OTkzNDk0MzMyMjA3MDc0

Tai stambus paukštis, gyvenantis vandens telkinių pakrantėse. Eurazijoje paplitęs gandras – įprastas animacinių filmų personažas bei būdas pasakyti mažiesiems „iš kur atsiranda vaikai“. Tačiau šis gandras truputį kitoks – jo, deja,  gražuoliu nepavadinsi.

Šie gandrai gyvena Afrikoje, į pietus nuo Sacharos, drėgnose vietose arba netoli žmonių buveinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *