Didžiausia pasaulio sraigė ir kitos įdomybės apie šiuos vienakojus

Ar žinojote, kad sraigė gali sverti net 18 kg? Tokios turbūt netyčia nesutrypsi (suabejoti galima – žioplumui kartais ribų nėra), nors po gero lietaus ne vienam yra tekę nesmagiai užlipti ant sraigės namelio – pilvakojai (lot. Gastropoda) bene gausiausia moliuskų klasė. Nors sraigės laikomos delikatesu Prancūzijoje ir kitose pasaulio šalyse, tačiau daugeliui toks patiekalas kelia nuostabą. O kuo dar yra nuostabios ir įdomios sraigės? Apie tai ir papasakosime šiame straipsnyje.

CT_macro_snail_2_140417_7x5_1600

Šie minkštakūniai gyvūnai turi tik vieną koją, kuria šliaužia, o ant kupros – susisukusi kriauklė, kurioje išsidėstę gyvūno vidaus organai. Kietas kiautas gyvūnui atstoja namus. Vos pajutęs nors menkiausią pavojų moliuskas visas į ją sulenda ir taip apsisaugo nuo galimų priešų.

Didžiausios sraigės pasaulyje

Pati didžiausias pasaulyje pilvakojis moliuskas yra jūrinė sraigė Australijos trimitas (lot. Syrinx aruanus). Trimito  kiautas gali užaugti iki 90 centimetrų ilgio ir kartu su gyvūnu sverti net 18 kilogramų.

3581677

Įprastai šių sraigių dydis yra 25 centimetrai, tad įspūdingo dydžio trimito kiautas – kiekvieno kriauklių kolekcionieriaus svajonė. Mažai kas žino  kaip ir kur gyvena trimitais vadinamos sraigės, o laikosi šios milžinės 30 metrų gylyje, ant smėlio dugno, potvynių ir atoslūgių skalaujamose pakrantėse. Plėšrūnės – minta beveik iki metro ilgio užaugančiomis kirmėlėmis, kurias, įsiraususias smėlyje, pasiekia beveik 25 centimetrų ilgio straubleliu. Trimitai žvejojami ne vien dėl gražių kriauklių, pats moliuskas vartojamos maistui arba kaip jaukas gaudant žuvį. Kriauklės parduodamos kaip suvenyrai, naudojamos kaip indai vandeniui nešti, iš jų gaminami kalcio papildai, o Australijos čiabuviai iš trimito kiauto gaminasi į nosį įveriamus papuošalus.

Kitame puslapyje pamatysiti, kaip atrodo pačios didžiausios iš Afrikos kilusios sraigės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *